Uusi erä Intia Hääkahvia tullut!

Agran koululaiset ry on tuonut Suomeen uuden erän Intia Hääkahvia, jota myymme Agran daliti-tyttöjen koulun hyväksi. Hyväntekeväisyyskahvimme on Robustaa ja siihen on lisätty sikurijuurijauhetta. Kahvimme on hyvää, maukasta, voimakkaan mannermaista, suklaista, aavistuksen sikarista ja täyteläistä. Se on hienoksi jauhettua, sopii automaattisiin kahvinkeittimiin sekä pressokeittimiin. Kahvimme on kasvanut Intiassa Keralan vuorten raikkailla rinteillä, jossa ilmasto ja luonto ovat erittäin puhtaita. Köyhät naiset ovat saaneet palkkaa kahvin poiminnasta. Kahvipakkaus on iloisen punainen, kaunis kuin koru, ja sopii hyvin esim. syntymäpäivä- ja nimipäivälahjaksi, kyläilyvietäväksi tai vaikkapa yritysten pikkujoulu- ja joululahjaksi. . Kahvi on 250 gramman pakkauksissa, maksaa 5 euroa/paketti. Intia Hääkahvin paahtoaste on 3. Kahvi on riittoisaa ja sitä tarvitaan noin 4 - 5 g kuppia kohden. Kahvia saa ostaa osoitteesta info@agrankoululaiset.org ja kerro kuinka paljon tarvitset ja mihin osoitteeseen haluat kahvit lähetettäviksi. Paketit voi myös noutaa Turusta, Tuusulasta tai Vantaalta.

Maukkaita herkkuhetkiä Intia Hääkahvin parissa!

Pirkko Hellsten, 0445357072

Viimeisimmät

Asiasanat

Soita meille:

+358 44 535 7072

Osoitteemme: 

Puutarhakatu 11 B 61, 20100 Turku

© Agran koululaiset ry 2013,  Created with Wix.com

          Agran koululaiset ry:n Y-tunnus 3069873-7

  Rahankeräyslupa RA/2019/104 on voimassa 31.8.2021 asti.