top of page
Search

Intian itsenäisyyspäivä 15.8.2021

Intian itsenäisyyspäivä piti tänä vuonna sisällään ruoanjakoa ja lukio-opettajien tapaamisen.

Kansallista juhlapäivää olisi ollut mukava viettää yhdessä koululla, mutta sen sijaan Agran koululaisten kumppanijärjestön väki ja koulumme opettajat jakoivat koululaistemme perheille slummiin ruokapaketteja.Koulumme ei ole vieläkään päässyt lähiopetukseen koronan takia, mutta oppilaamme saavat koulutehtävät alkuviikosta koteihinsa ja opettajat noutavat valmiit koulutyöt loppuviikolla. Lukiolaisten lähiopetuksesta valtio päättää tällä viikolla.

Rokotukset ovat nyt sekaisin, koska uusi delta-versio on tullut. Rokotukset on luvattu ilmaiseksi, mutta rokotteita ei Agrassa ole vieläkään.

Itsenäisyyspäivänä Chaudhary Welfare Societyn puheenjohtaja Balbir Singh kävi koulumme opettajien kanssa lukiossa tapaamassa lukiolaistyttöjemme opettajia.


Odotamme koulumme oppilaitten kanssa kovasti lähikouluun pääsyä! +4


Recent Posts

See All

Comments


Post: Blog2_Post
bottom of page