top of page
Search

Agran koululaisten kannatusjäseneksi 30 eurolla!

Agran koululaiset ry kouluttaa Agran kaupungin daliti-tyttöjä ylläpitämässämme Chaudhary Charity School:ssa. Koulumme ala-asteella on 38 n. 7 - 13 -vuotiasta tyttöä. Viidennen luokan jälkeen he voivat jatkaa opintoja vielä kolme vuotta koulumme yläasteella.

Kummien ja kannattajien avulla auttamme Intian vähäosaisempia paremman elämän alkuun. Varoilla hankimme koulumme tytöille koulutarvikkeita, maksamme opettajien, keittäjän ja siivojan palkat, koulutilan vuokrat, koulukuljetukset riksoilla, terveydenhoitoa, rokotuksia sekä tarjoamme intialaista teetä ja kouluruokaa kaikkina koulupäivinä.

Liittyminen on helppoa: maksat vain vuoden 2019 kannatusjäsenten maksun 30 euroa (viitenro 1313) Agran koululaiset ry:n tilille Danske Bank, SWIFT- BIC: DABAFIHH, IBAN: FI45 8000 2710 2436 83.

Lue lisää koulustamme www.agrankoululaiset.org tai Agran koululaisten facebook-sivuilta.

Tule kannatusjäseneksi, pääset mukaan auttamaan intialaisia tyttöjä parempaan tulevaisuuteen!

24 views0 comments

Recent Posts

See All
Post: Blog2_Post
bottom of page